Spotkanie pod hasłem „Bez wody ani rusz”

22 marca 2017 r.
   Z okazji obchodów Światowego Dnia Wody od  20 do 24 marca uczniowie Gimnazjum w ramach lekcji wychowawczych poruszali zagadnienia związane ze znaczeniem wody w przyrodzie i dla człowieka, pod hasłem „Bez wody ani rusz”
   Podsumowaniem tygodnia  było zorganizowanie konkursu dla klas na najlepszą wodę smakową, zawierającą tylko naturalne składniki. Wody te mają być zdrową alternatywą dla kolorowych, gazowanych wód smakowych, które dostępne są na rynku. Celem konkursu było pokazanie,że wykonanie zdrowej wody o dowolnym smaku nie wymaga dużego nakładu pracy, czasu ani pieniędzy.
   Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, na stołach pojawiły się wody pomarańczowo-cytrynowe, cytrusowe z dodatkiem mięty, cytrynowo- ogórkowe czy też zawierające mix owoców. Wszystkie były nie tylko pyszne, ale co najważniejsze naturalne i zdrowe !