Muzyczne

„Piosenka jest dobra na wszystko…”  - ta idea towarzyszy nam podczas cotygodniowych spotkań kółka muzycznego. Zajęcia prowadzone są przez p. Izabelę Iwanicką – Wala.

Podczas zajęć dużo śpiewamy. W naszym repertuarze znajduje się  wiele piosenek popularnych, ludowych,  okazjonalnych (związanych ze świętami państwowymi i religijnymi), turystycznych i harcerskich, a także znane przeboje polskiej muzyki pop i rock.

Poza tym dowiadujemy się ciekawych informacji o muzyce, uczymy się poprawnie śpiewać oraz akompaniować na instrumentach perkusyjnych. Przygotowujemy się do występów w konkursach szkolnych i pozaszkolnych (m.in. konkurs kolęd i pastorałek, festiwal piosenki szkolnej, konkurs karaoke). Tym, którzy uwielbiają muzykę, ale z różnych powodów nie potrafią śpiewać, proponujemy wesołe piosenki ilustrowane gestem, zabawy muzyczno – ruchowe i taniec.