Wycieczka do Teatru Groteska

1 kwietnia 2016 r.
   1 kwietnia 2016 r.   udaliśmy  się z całą klasą 2Ga i wychowawczynią p. Aleksandrą Korzeniowską   do  Teatru  Groteska  w Krakowie. Oglądaliśmy  spektakl pt.  „ Skąpiec ”  oparty na motywach  komedii Moliera pod tym samym tytułem. Sztukę  reżyserował  Włodzimierz  Nurkowski.
   Utwór opowiada o człowieku ogarniętym chorobliwą chęcią posiadania majątku za wszelką cenę . Pieniądze  są dla niego ważniejsze nawet od własnych dzieci. W spektaklu wzięli udział tacy aktorzy jak : Małgorzata Machlowska , Oliwia Jakubik , Diana Jędrzejewska , Wojciech Czarnota, Adam Godlewski,  Krzysztow  Grygier,  Karol Kubosiewicz, Paweł Mróz, Lech Wolecki.
   Gra aktorska była bardzo porywająca. Odtwórca Harpagona interesująco zaprezentował swojego bohatera. Potrafił sprawić, że jego postępowanie śmieszyło mnie, a innym razem czułam do  niego niechęć. Dobra obsada aktorska nadaje sztuce niepowtarzalny charakter. Reżyser wykonał swoje zadanie należycie. Dobrał odpowiednich aktorów, których grze  towarzyszyła muzyka, nawiązująca do epoki. Dekoracja była piękna.  Barwne  kostiumy aktorów wprowadziły widzów w klimat dawnych czasów. Akcja spektaklu była wartka, tempo akcji zawrotne. Dialogi były bardzo dowcipne.
     Gorąco polecam spektakl „Skąpiec ”  w Teatrze Groteska . W widowisku zobaczycie ludzkie wady, pragnienia i emocje potraktowane z przymrużeniem oka.
uczennica klasy II Ga
Marta Nycz