Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu

W listopadzie 2015 r. uczestnicy projektu gimnazjalnego „Jak unikać niebezpiecznych sytuacji w domu”  odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Oświęcimiu. Zwiedzili salę konferencyjną, pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach i wypadkach oraz garaże z wozami  i specjalistycznym sprzętem. Strażacy ciekawie opowiadali o swojej trudnej  i niebezpiecznej pracy. Uczniowie obejrzeli film o zagrożeniach pożarowych, dowiedzieli się jak ich unikać i bezpiecznie zachować się w trakcie pożaru.
   Każdy z bliska mógł obejrzeć wóz strażacki i sprzęt gaśniczo-ratunkowy. Największą atrakcją był pokaz zjazdu strażaków po rurze  i symulowany wyjazd wozów na sygnałach świetlnych i dźwiękowych do akcji ratunkowej. Przez chwilę każdy mógł poczuć się jak prawdziwy strażak- usiąść w kabinie wozu, przymierzyć hełm i odzież strażacką. Na zakończenie wizyty uczniowie podziękowali i podarowali strażakom pamiątkowy dyplom.