Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie

12 maja 2016 r.
   12 maja wraz z zaprzyjaźnionymi kolegami i koleżankami z Niemiec odwiedziliśmy Kraków. Na początku wycieczki podziwialiśmy uroki Rynku Krakowskiego. Następnie poszliśmy na Wawel. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Doświadczeń im. St. Lema. Ideą Ogrodu jest poznawanie praw fizyki i świata przyrody poprzez doświadczenia. Mieliśmy okazję przekonać się, jak złudne są nasze zmysły, jak powstaje efekt złudzenia optycznego, dlaczego inaczej czujemy, gdy mamy zamknięte oczy i w jaki sposób tworzy się wir wody.  Jednym słowem nauka i ekologia poprzez zabawę. Mogliśmy również skorzystać z dodatkowych atrakcji: turlania w kuli Zorba i skoków na trampolinie. Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń!