VIII Ogólnopolski Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku w Sokołowie Podlaskim

25-27 listopada 2016 r.
   W dniach od 25-27 listopada grupa 5 uczniów Gimnazjum od opieką p. Tatiany Krakowczyk i p. Ani Kubicy przebywała na VIII Ogólnopolskim Zlocie Drużyn Nieprzetartego Szlaku w Sokołowie Podlaskim. Hasło zlotu to „Podróże małe i duże”, dlatego też , tuż po uroczystym rozpoczęciu, uczestnicy obejrzeli prezentację dotyczącą życia mieszkańców Afryki środkowej. Mogliśmy zobaczyć w  jakich warunkach żyją,  mieszkają, uczą się nasi rówieśnicy. Drugi dzień zlotu zapewnił nam mnóstwo atrakcji. Pierwszą z nich była gra terenowa, każda drużyna otrzymała plan miasta, na którym zaznaczone były obiekty, w których musieliśmy wykonać powierzone zadania; przygotować strój, barwy i okrzyk , ułożyć taniec naszego plemienia. Kolejne zadania wymagały wykazania się sprawnością fizyczną, pokonywaliśmy tor przeszkód, tropiliśmy kurczaka, by przygotować z niego posiłek, próbowaliśmy przenosić owoce na głowie. Po krótkim odpoczynku czekała na nas kolejna niespodzianka-warsztaty muzyczne prowadzone przez p. Ricky Liona, muzyka pochodzącego z Kongo .Poznaliśmy instrumenty muzyczne z tego regionu- kongo, djembe, nauczyliśmy się krótkiej piosenki w języku LINGALA , a następnie wspólnie graliśmy  i śpiewaliśmy. To była prawdziwa muzyczna uczta!
   Na zakończenie dnia, odbyła się dyskoteka, świetnie się na niej bawiliśmy. Wróciliśmy do domu zadowoleni i pełni pozytywnych i niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy p. Ani i p. Tatianie za fantastyczny wyjazd.