Szkolne Warsztaty Bożonarodzeniowe

Ekologiczne Warsztaty Bożonarodzeniowe
16 grudnia 2016 r.
   W ramach projektu  Czysta Małopolska 16 grudnia 2016 r. uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej przygotowali ozdoby świąteczne z wykorzystaniem surowców wtórnych – butelek, zakrętek, płyt CD, tektury i resztek pasmanterii. Zajęcia wprowadziły wszystkich w świąteczny klimat. Spotkanie rozpoczęła prezentacja multimedialna o symbolice Świąt Bożego Narodzenia. Podczas pracy twórczej uczniowie słuchali kolęd i pastorałek. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością. Ekologiczne prace zostały wykorzystane do udekorowania szkoły.
   Działania miały na celu uświadomienie, że nie zawsze trzeba wydawać dużo pieniędzy na przygotowanie dekoracji świątecznych. Wystarczą surowce wtórne, dobry pomysł, aby zrobić coś ładnego, jednocześnie dbając o środowisko.