Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem "Depresja - porozmawiajmy o niej"

7 kwietnia 2017 r.
7 kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Zdrowia, którego hasłem  była depresja. Temat bardzo trudny, ale pomogła nam go przybliżyć p. Magdalena Mirta, która pracuje w Ośrodku Interwencji Kryzysowej jako psycholog, na co dzień w swojej pracy  spotyka się czasem  z osobami , które chorują na depresję. Na podstawie prezentacji multimedialnej dowiedzieliśmy się, czym jest depresja, jakie są jej najczęstsze objawy oraz do jakich instytucji możemy się udać, by uzyskać pomoc. Ważnym aspektem pogadanki było zwrócenie uwagi na objawy  obniżonego nastroju, który czasem dopada nas w związku ze zmieniającymi się porami roku i pogodą. Kolejnym punktem spotkania był udział w zabawach, grach, które pomagają rozładować napięcie, negatywne emocje i napiętą atmosferę. Na poprawę nastroju  bardzo dobrze wpływa aktywność fizyczna,  dlatego po części teoretycznej rozpoczęła się gimnastyka. Po kilkunastu minutach podskakiwania i ćwiczeń, chętnie byśmy coś przekąsili. Co najlepiej wpływa na poprawę nastroju? Oczywiście słodycze,  a głównie czekolada, dlatego też uczniowie na zakończenie przygotowywali w klasach  słodkie desery.