Rejs po Jeziorze Żywieckim

12.06.2014r. uczniowie gimnazjum pojechali na wycieczkę  do Tresnej. Ten dzień wspominają tak :

Hura!  Wspaniała   pogoda  umożliwiła   nam   odbycie  od   dawna planowanego, wymarzonego rejsu. Wyruszyliśmy z przystani przy zaporze w Tresnej. Płynęliśmy statkiem „Ziemia Żywiecka”. Lekka bryza chłodziła nasze rozgrzane emocjami twarze. Z głośnika płynęły ciekawe informacje o jeziorze i jego okolicy, a między nimi słuchaliśmy wesołej muzyki. Chwilę koło naszego statku płynęła jakaś duża ryba. Wcale się nie bała. Machaliśmy do młodzieży i kapitanów z innych statków, a oni odpowiadali nam tym samym. Filip  miał  czapkę  kapitańską,   jakiś  czas  trzymał  ster  i  kierował  statkiem. Obserwowaliśmy  piękne  krajobrazy Beskidów. Woda i góry na raz – to  istne cudo. Wróciliśmy radośni i lekko opaleni.

uczniowie klas 2Gb i 3Gb