Niecodzienna lekcja biologii..

15 maja 2015 r.
             W piątek 15.05.2015 r. uczniowie klasy I Ga, II Ga i III Ga uczestniczyli w pokazie zwierząt egzotycznych. Podczas tych zajęć mieli okazję zobaczyć na żywo potężne i zarazem piękne pająki, egzotyczne żaby, dziwne nie oglądane na co dzień gady, wielkie karaczany, jaszczurki a nawet prawdziwego węża – boa dusiciela. Poszczególne okazy, umieszczone w bezpiecznych, plastikowych i przeźroczystych pojemnikach były doskonale przez wszystkich widziane. Prowadzący pokaz podchodzili z każdym zwierzątkiem do kolejnych uczniów, chętnie przy tym odpowiadając na padające pytania. Oprócz wrażeń wizualnych wszyscy dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat głównych bohaterów tego wydarzenia, czyli zwierzątek. Szczególny podziw wzbudziła jaszczurka, która w sytuacji zagrożenia życia potrafi odrzucić swój ogon, aby ratować samą siebie, zaś sam ogon po pewnym czasie jej odrasta. Podobnie jak pewien gad,  którego natura obdarzyła zdolnością odbudowy kończyny nawet po jej utracie.