"Nie- bezpieczny samochód".

W dniu 13 Czerwca  2013 r. w  naszym Gimnazjum odbyły się zajęcia z zakresie pierwszej pomocy przed medycznej. Hasłem tegorocznego spotkania był „ Nie-bezpieczny ”
Samochód. Nasi uczniowie z pomocą młodzieży z PZ nr 2 w Oświęcimiu wraz z opiekunem p. Bartłomiejem Borowcem nauczyli się jak zareagować , gdy są świadkami wypadku.
Ćwiczyli m.in. ewakuację poszkodowanych z pojazdów, wezwanie pomocy, udrażnianie dróg oddechowych, ułożenie na desce, usztywnienia, opatrunki .
Na podsumowanie odbył się konkurs o dyplom „ ratownika ”. Pierwsze miejsce zajęta klasa 3 Ga , drugie  klasa :1Ga , 2Ga i 6 SPA , a trzecie kl. 4 SPA . Wszyscy uczestnicy otrzymali zasłużone nagrody. Umiejętności ratownicze naszych uczniów zostały podniesione i każdy z nich może nazwać się „młodym ratownikiem”.