Konkurs Kulinarny „Szkolni MasterChefowie”

27 marca 2017 r.

27 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Kulinarny „Szkolni MasterChefowie” w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. W kulinarnych zmaganiach udział wzięły 3-osobowe  drużyny reprezentujące  Szkołę Podstawową, Gimnazjum oraz Zasadniczą Szkołę Zawodową.
   Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem konkursu czuwała trzyosobowa Komisja Konkursowa, w której składzie znaleźli się: pani  Małgorzata Kaszuba- Wałęga, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSZ,
pan Mateusz Śmielak, właściciel  Pizzeri  „Matteo” w Oświęcimiu, pan Paweł Ostrowski, kucharz , pracujący w krakowskiej restauracji „Tradycyja".
      Młodzi  kucharze podczas konkursowych zmagań musieli wykazać się wiedzą dotyczącą znajomości przyborów kuchennych oraz oczywiście umiejętnościami kulinarnymi. Uczniowie przygotowywali ciasto na pizzę, według podanego przepisu, koktajl owocowy oraz tosty z mozzarellą i salsą pomidorową.
Wszyscy członkowie komisji bezpośrednio nadzorowali prace uczestników, udzielali wskazówek, a na zakończenie każdej konkurencji bardzo profesjonalnie oceniali przygotowane potrawy.

Wyniki zmagań konkursowych przedstawiają się następująco:

I miejsce, tytuł „Szkolnych MasterChefów” oraz voucher do pizzerii dla całej klasy zwycięskiej drużyny zdobyła ekipa reprezentująca Szkołę Podstawową .

II miejsce i voucher do krakowskiej restauracji otrzymała drużyna reprezentująca Zasadniczą Szkołę Zawodową.

Mamy nadzieję, że nasi MasterChefowie będą mieli okazję przygotować coś smacznego  dla swoich koleżanek i kolegów ze szkoły.

--->>>więcej zdjęć