III Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

III Międzyszkolny Konkurs Języka Angieslkiego
20 maja 2015 r.
      20 maja 2015 r. o godz. 9.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Oświęcimiu odbył się etap finałowy III Międzyszkolnego Konkurs Języka Angielskiego.      Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego - Pani  Aleksandra Korzeniowska i Pani Elżbieta Jurecka.
     Etap finałowy konkursu składał się z 75 pytań i był podzielony na dwie części. Miał formę testu. Pierwsza część sprawdzała ogólną znajomość języka angielskiego. W drugiej części zmagań konkursowych uczniowie musieli wykazać się znajomością anglojęzycznej lektury pt. . Łącznie można było uzyskać 75 punktów.

Do rywalizacji przystąpiło 5  szkół:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Chrzanowa
Zespół Szkół Specjalnych nr 10 w Katowicach
Zespół Placówek Edukacyjno- Opiekuńczo-Wychowawczych w Wielkich Drogach
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Skawinie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Oświęcimi

Każdą ze szkół reprezentowała  trzyosobowa drużyna.

Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwała Komisja Konkursowa w skład której weszły:

Pani Anna Pacyga z Centrum Językowego Tutor w Oświęcimiu,
Pani  Magdalena Kasperczyk ze Szkoły Językowej Freedom w Oświęcimiu,
Pani Aneta Zarzycka, która prowadzi Kursy Językowe Elefunt;

Wyniki przedstawiają się następująco:

I MIEJSCE (61 punktów) : drużyna z Wielkich Dróg w składzie:

Damian Bańka – klasa III gimnazjum
Patryk Marszałek – klasa III gimnazjum
Kamil Bacior – klasa II gimnazjum

II MIEJSCE ( 60 punktów)  : drużyna z Chrzanowa w składzie:

Agnieszka Kosno-  klasa III gimnazjum
Daniela Kwiatkowska – klasa II gimnazjum
Nikola Polańska – klasa II gimnazjum

III MIEJSCE ( 56 punktów): drużyna z Oświęcimia w składzie:

Dawid Rukat klasa III gimnazjum
Paweł Tubilewicz klasa II gimnazjum
Norbert Kocielnik klasa III gimnazjum

Uczniowie ze Skawiny uzyskali 52 punkty.
Gimnazjaliści z Katowic wywalczyli 51 punktów.

Konkursowe zmagania ubarwiły występy artystyczne gimnazjalistów ze Skawiny i Oświęcimia. Po pierwszej części konkursu wystąpił zespół taneczny Fart z Oświęcimia w składzie: Katarzyna Wilkosz, Kinga Zdrowak, Aneta Szlachta i Sławomir Kała. Uczniowie przygotowali układ taneczny do utworu Historia pewnego kota. Do występu gimnazjalistów przygotowały Pani Jowita Greczner i Pani Jola Stefańska. Zaraz po występie Zespołu Fart na scenie zaprezentowała się  grupa uczniów ze Skawiny, która zaśpiewała piosenkę Because I’m happy Pharrela Wiliamsa. Uczniowie zostali przygotowani do występu przez Panią Joannę Babińską.
  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W tym roku szkolnym Nagroda Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Oświęcimiu znalazła się w rękach uczniów z Wielkich Dróg. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!