II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

Konkurs rozstrzygnięty. Nasza drużyna spisała się na 5+ !
     23 maja 2013 o godz. 9.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Oświęcimiu odbył się etap finałowy II Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki języka angielskiego - Pani  Aleksandra Korzeniowska i Pani Elżbieta Jurecka.

Etap finałowy konkursu składał się z 70 pytań i był podzielony na dwie części. Miał formę testu. Pierwsza część sprawdzała ogólną znajomość języka angielskiego. W drugiej części zmagań konkursowych uczniowie musieli wykazać się znajomością anglojęzycznej lektury pt. „Seasons and celebratios”. Łącznie można było uzyskać 70 punktów.

Do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Chrzanowa
Zespół Szkół Specjalnych nr 8 z Tychów
Zespół Szkół Specjalnych nr 5 z Dąbrowy Górniczej
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Oświęcimia

Każdą ze szkół reprezentowała  trzyosobowa drużyna.

Nad poprawnym przebiegiem konkursu czuwała Komisja Konkursowa w skład której weszły:

Pani Anna Pacyga z Centrum Językowego Tutor w Oświęcimiu,
Pani  Magdalena Kasperczyk ze Szkoły Językowej Freedom w Oświęcimiu,
Pani Lucyna Momot z Centrum Nauczania Języka Angielskiego Lingua w Oświęcimiu,
Pani Aneta Zarzycka, która prowadzi Kursy Językowe Elefunt;

Wyniki przedstawiają się następująco:

I. miejsce (49pkt) : drużyna z Chrzanowa w składzie: Izabella Hałęba, Nicola Polańska, Mateusz Jochymek
II. miejsce (45pkt): drużyna z Oświęcimia w składzie: Monika Sordyl, Maja Szyndler, Piotr Kołodziejczyk
III. miejsce (35pkt): drużyna z Tychów w składzie: Mateusz Czardybon, Daniel Pietrzak
Uczniowie z Dąbrowy Górniczej uzyskali 32 punkty.

Konkursowe zmagania ubarwiły występy artystyczne gimnazjalistów z  Dąbrowy Górniczej i Oświęcimia. Po pierwszej części konkursu wystąpili uczniowie z Dąbrowy Górniczej - Milena Kuczyńska i Dawid Skorus  zaśpiewali piosenkę The Beatles pt. „Twist and shout”. Zaraz po nich Marta Nycz zaśpiewała utwór Imany pt. „You will never known”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.