Biały Tydzień

14-18 listopada 2016 r.
      W dniach 14-18 listopada zorganizowaliśmy w szkole „Biały Tydzień”. Celem podjętej przez nas akcji, było zwrócenie uwagi na wymaganą  ilość oraz jakość spożywanego nabiału. Uczniowie podczas zajęć przygotowywali  potrawy i przekąski z różnych rodzajów sera, mleka oraz jego przetworów. Uczniowie utrwalili sobie wiadomości dotyczące znaczenia nabiału, który bogaty jest w wapń- pierwiastek niezbędny do budowy zębów i kości. Dodatkowo wszystkie produkty pochodzenia mlecznego zawierają łatwo przyswajalne przez organizm białko , tłuszcze, witaminy A, B2, B12, D.
      Nabiał w diecie zajmuje ważne trzecie miejsce w Piramidzie Zdrowego Żywienia.
Aby w pełni zrealizować zapotrzebowanie naszego organizmu powinniśmy spożywać codziennie  2-3 porcje nabiału. Jedna, dzienna porcja wapnia to: szklanka mleka, 175 g jogurtu lub plasterek żółtego sera.